- tilmeld dig kursus nr. 350.2012
Det at være singel og være hundeejere kan væreankommer i sort buks/nederdel og som forsigtigt sidder og piller hundehår af tøjet med et smil, eller det med at spørge om vedkommende vil med en tur i skoven - i regnvejr.. Ikke alle forslag modtages med kyshånd af en ikke hundeejer, men her kan du sagtens slappe af og nyde selskabet, for der kommer kun andre singler som selv har hund.
Arrangementet for hundeejere der gerne vil finde kærligheden til et andet hundemenneske forbundet med små forhindringer når man gerne vil møde en potientiel kæreste.
Vi kender nok alle sammen til at invitere gæster der , starter med en fælles gåtur i Hedeland ved middagstid (med hundene i snor). Her bliver der mulighed for at gå og små sludre med både m og k og "lade op til" en hyggelig middag på XXX i Roskilde om aftenen.
Ændret til 7. januar 2012 - der er p.t. 2 mænd og 7 kvinder tilmeldt.
Gåtur ca. 2 timer kl. 11.00-13.00
Middag start kl. 19.30 - 22.00
Mere følger!!
KæledyrsKompagniet | Ørsted Hestehave 8 | 4130 Viby Sjælland | Tlf.: 26 27 02 72 | E-mail: info@kaeledyrskompagniet.dk